Home / Filistin Direnişi / İslami Cihad / İSLAMİ CİHAD: İsrail İle Her Türlü Yakınlaşmaya KARŞIYIZ!

İSLAMİ CİHAD: İsrail İle Her Türlü Yakınlaşmaya KARŞIYIZ!

Filistin İslâmî Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ziyad En-Nehale yaptığı açıklamada Filistin direniş gruplarının önemli başarı gerçekleştirdiklerini ve son çatışmalarda belirgin bir şekilde işgale karşı tavır koyduklarını ifade etti.

En-Nehale özellikle işgalcinin Gazze’nin güneyindeki Han Yunus bölgesinde gerçekleştirmeye çalıştığı sızma girişiminin farkedilmesinin ve önlenmesinin önemli bir başarı olduğunu vurguladı.

En-Nehale, İslamî Cihad Hareketi’nin Reşad Eş-Şeva Kültür Merkezi’nde Kur’an hafızlarının onurlandırılması töreninde yayınlanan sesli kaydında yaptığı açıklamada Filistin halkının açık direnişinde bir zaferden diğerine koşarak yeni bir tarih yazdığını ve ümit veren bir ufuk açtığını dile getirerek birlik ve direnişle Filistin halkının kararlılığını korumanın zorunlu olduğunu vurguladı.

En-Nehale hareketlerinin, düşmanla Filistin halkının haklarına dokunan her yakınlaşmayı reddettiğini söyledi.

En-Nehale, ABD yönetiminin Filistin hakkında izlediği tutumunun kendini beğenmişlikten kaynaklandığını dile getirerek İsrail’in aşırılıklarının Batı’nın kendini beğenmişliğinden güç aldığına dikkat çekti.