Home / Filistin Direnişi / İslami Cihad / İSLAMİ CİHAD: İsrail İşgal Topraklarını Yaşanmaz Hale Getiririz!

İSLAMİ CİHAD: İsrail İşgal Topraklarını Yaşanmaz Hale Getiririz!

İslamî Cihad Hareketi yeni Genel Sekreteri Ziyad En-Nehhale, Filistin direnişinin Gazze çevresindeki yerleşkeleri yaşanmaz hale getirebilme gücüne sahip olduğunu söyledi.

Dün Gazze doğusundaki dönüş kampına gönderdiği sesli mesajda En-Nehhale, “Siyonist güçlerin Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine saldırmasının ve insanları öldürmesinin durdurulması gerekir. Direniş güçlerinin bu konuda sorumluluklarını yerine getirmesi gerekir. Direniş güçleri saldırıları durdurmak için uygun zamanı seçeceklerdir. Kahraman direnişimiz Gazze çevresini ve buradaki yerleşkeleri yaşanmaz hale getirme güç ve imkânına sahiptir” dedi.

GÖZAT  İSRAİL Rejimi KUDÜS'te 1 Evi Daha YIKTI

En-Nehhale konuşmasında, ateşkesin direnişi Filistin halkını savunmaktan alıkoyamayacağını, ateşkesin hiçbir zaman işgalciyle yapılmış bir siyasi anlaşma olamayacağını hatırlatarak, direnişin Batı Yaka’da da geliştirilmesi gerektiğini hatırlattı.

Filistin halkının ölümle teslim olma arasında bırakıldığında şehadeti tercih ettiğini belirten En-Nehhale, Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerinin Kudüs ve Filistin’e giden yol olduğunu, Filistin halkının elindeki silahın ise meşru olmaya devam edeceğini kaydetti.

GÖZAT  İSRAİL İle Çatışmalarda 1 FİLİSTİNLİ Şehit Oldu

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ı Gazze kuşatmasına iştirak etmekle suçlayan En-Nehhale, Abbas’a seslenerek, “Düşmana karşı barış dilini kullanıp bize ise savaş dilini kullanman ve bize yaptırım uygulaman doğru değil. Filistin davasını tasfiye etme girişimlerine karşı durmak için Filistin halkının birliği temeli üzerine bu mekân bize de sana da yeter. Kibrin aklını ve kalbini öldürmesine izin verme. Oturup güven köprüleri kurma zamanı geldi” ifadesini kullandı.

Bütün Filistinli gruplarla, özellikle de Hamas ile ilişkilerinin çok güçlü olduğunu söyleyen İslamî Cihad Genel Sekteri, özellikle iki hareketin askeri kanatları olan El-Kassam Tugayları ile Kudüs Müfrezeleri arasında sahada güçlü bir işbirliği olduğunu ifade etti.