İslami Cihad: Gücü-İmkânı Olan İsrail’e Saldırsın

Filistin direniş örgütlerinden İslami Cihad Hareketi’nin askeri kanadı Kudüs Seriyyeleri, İsrail’in kontrol noktalarına saldırı düzenlenmesi çağrısında bulundu.

Kudüs Seriyyeleri Sözcüsü Ebu Hamza, Twitter hesabından yayımladığı mesajlarında, “Halkımızın direnişçilerine silahlarını alıp, siyonistlerin kontrol noktalarına ve yerleşimci sürülerinin yollarına saldırı düzenlemesi çağrısı yapıyoruz. İmkanlar elverdikçe kapsamlı ve direk çatışma halinde olmaları ve mücadele ve özgürlük yolunda yürümeleri çağrısında bulunuyoruz.” ifadeleri yer aldı.

Ebu Hamza, şunları kaydetti:

“Kudüs ve Batı Şeria’daki kahramanca yapılan operasyonlar, halkımızın Yüzyılın Anlaşması’na ve kutsal mekanların yahudileştirilmesine karşı olduğunun kan ve silahla vurguladığı bir cevabıdır. Filistin halkının öfkesinin sonuçlarını çok iyi bilen düşmanı uyarıyoruz. Halkımız düşmanın altındaki toprağı onları yakan ateşe dönüştürecektir.”

“Batı Şeria intifada” etiketiyle yapılan paylaşımda ise “Halkımıza mesajımız demir yumrukla vurun, bütün gücümüzle yayınınızdayız.” ifadesi kullanıldı.