İSLAMİ CİHAD: Gazze, Haklarını Söküp Alacak!

Gazze Şeridi’nin en kuzeyinde düzenlenen kalabalık gösteriye katılan Şihab, Filistin halkının ablukayı kırma kararı aldığını söyledi.

“Abluka mutlaka kırılacak. Filistin halkını ikna edecek herhangi bir şey sunmayan ve acizlik içeren siyasi açıklamalar karşısında halkın sabrının tükenmesinden sakının” diyen Şihab, Gazze Şeridi sınırında ve denizde düzenlenen gösterilerin Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün güçlü bir şekilde devam ettiğinin kanıtı olduğunu ifade etti.

Şihab, Filistin halkının yaşam hakkını savunacağını, engelleme ve başarısız kılma çabalarına rağmen hakkını söke söke alacağını belirtti.

Filistin Yönetimi’nin Gazze Şeridi’ne yaptırım uygulamayı ve Gazze halkını hedef almayı sürdürmesini reddettiklerini dile getiren Şihab, Gazze Şeridi’ne günlük üç saat elektrik verilmesinin kabul edilemez olduğunu açıkladı.

İslami Cihad sözcüsü, Filistin halkının İsrail’in ve Amerika’nın iradesine teslim olmayacağını söyledi ve “Filistin halkının yaşam hakkını söküp almasına hiçbir şey engel olamaz” dedi.