İslami Cihad: Filistin’in En Büyük Destekçisi İran’dır…

İslami Cihad Hareketi liderlerinden biri olan ve işgalci rejim Siyonist İsrail hapishanesinden serbest bırakılan bir Filistinli, İran İslam Cumhuriyeti’nin işgalci İsrail rejimiyle mücadelede ana destekçileri olduğunu ifade etti.

Birkaç yıl önce İsrail hapishanesinde açlık grevine başlayan ve sonrasında serbest bırakılan Filistinli Hazer Adnan verdiği röportajda; Filistinli tutukluların hayatlarını ve sağlığını tehdit eden tehlikeler konusunda uyarıda bulunarak, Siyonist hapishanelerindeki Filistinli tutukluların içinde bulunduğu kötü duruma dikkat çekti.

Adnan, yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Yaşlı mahkum Fuad el-Şebuki de dahil olmak üzere bazı mahkumlara koronavirüs bulaştı, işgalci rejim bu mahkumlarla ilgilenmiyor ve hatta onlara ilaç dahi vermeyi reddediyor. Bu şartlar altında Kudüs Taburları’nın bir üyesi olan Basil Mehluf’un fiziksel durumu kötü vaziyette ve tüm tutukluların sağlığı tehlikededir.”

Özgür Filistinli, Filistin birliğinin Siyonist rejimdeki mahkumların durumuna olan etkisinden bahsederek şöyle dedi: “Kuşkusuz Filistinlilerin birliği onlara, işgalci rejimle yüzleşmek için daha fazla güç verecektir. Bu nedenle işgalci rejim kabinesinin kararları ve hapishanelerine karşı çıkabilen birleşik Filistin liderliği altında meydanlarda ve hapishanelerde birliğe sahip olmak faydalı olacaktır.”

Adnan, koronavirüs riski altındaki Filistinli mahkumların durumuna ilişkin uluslararası toplumun ve insan hakları kurumlarının sessizliği konusunda da açıklamada bulunarak şöyle dedi: “Uluslararası toplum, bizim öldürülmemiz ve işgalci rejimin tutuklulara yönelik eylemleri karşısında sessiz kaldı ve işgalci rejimle ilgili konularda yanında olduğu gibi tek çatı ve iki hava politikasına göre hareket ediyor. İnsanlık ve insan haklarından bahsediyor, ancak Filistinliler söz konusu olduğunda, ezilen Filistin halkının haklarını görmezden geliyor. Yine de önce Yüce Allah’a, sonra da dünyanın özgür insanlarına işgalci rejimle yüzleşip Filistin’e yardım etmelerini umuyoruz.”

İsrail’e Karşı Filistin’e En Çok İran Yardım Etti

Adnan, Siyonist rejimle ilişkilerini normalleştiren Arap ülkelerinin geleceğinden bahsederek; “İşgal rejimine göre en iyi Arap, ölü olandır ve uzlaşmacılar arasında en iyisi, Arap ve İslam ümmetinin zulmü karşısında sessiz kalanlardır. İşgalci rejim bu ülkelerin milletlerinin servetlerini yağmalayacak ve onlara değer vermeyecektir. Bu ülkeler daha zayıf olacaktır. İlişkileri normalleştirme tuzağına düşenler hatalar yaptılar.” dedi.

Filistinli Hazer Adnan, “Arap ve İslam ümmeti arasında bir destekçimiz olduğuna eminiz; özellikle İran İslam Cumhuriyeti bu işgal rejimine karşı en büyük destekçimizdir ve İran İslam Cumhuriyeti’nin Filistin halkıyla ilişkilerini her gün ve her an ilan etmesi ve bundan gurur duyması, Kudüs’ü, Mescid-i Aksa’yı ve mukaddes yerleri desteklemesi ve Filistin halkını himaye etmeyi görevi olarak görmesi bize yeter.” diye belirtti.