İslami Cihad: Filistin’de Savaş Terör Değil, İşgale Direniş!

Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü Yüksek Ulusal Heyeti Başkanı Halid El-Bataş, Hamas’ın ve Filistinli direniş gruplarının terör örgütleri olmadığını söyledi.

Avrupa’da bir mahkemenin Hamas’ı terör örgütü olarak niteleyen kararları iptal etmesini değerlendiren İslami Cihad Hareketi Siyasi Birimi üyesi El-Bataş yaptığı açıklamada, Filistin direniş hareketlerinin Filistin topraklarında işgalcilere karşı mücadele ettiğini belirtti.

Filistin direnişinin terör olarak nitelendirilemeyeceğine dikkat çeken El-Bataş, direnişin Filistin iç sahasını karıştırmak isteyen işgal rejiminin ve Amerika’nın planını boşa çıkardığını kaydetti.

“İster Hamas’ı terör örgütü ilan etsinler isterse adını terör örgütleri listesinden kaldırsınlar; bu onların bileceği bir iş. 1948’de işgal rejimini kurarak Gazze’ye ve Filistin’e terörü kendileri getirdiler” diyen El-Bataş, Filistin direnişinin Siyonistleri Filistin’e getirenlerin terör ve direniş tasniflerini kabul etmeyeceğini dile getirdi.

El-Bataş, Filistinli direniş gruplarının işgal altındaki Filistin toprakları üzerinde işgal güçlerine karşı savaştıklarını bir kez daha vurguladı.

Lüksemburg’taki Avrupa Bidayet Mahkemesi, Cuma günü Hamas’ı ve askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları’nı terör örgütleri arasında sayan kararları iptal etmişti.

El-Bataş, Filistin direnişinin ve Filistin halkının Amerika ve İsrail’in iç cepheyi karıştırma planını boşa çıkardığını belirterek, anarşi ve güvenlik boşluğuna karşı Filistinlilerin birlik olduklarını söyledi.