İSLAMİ CİHAD: Tüm Filistin KUDÜS İçin Yürüsün

Filistin İslami Cihad Hareketi, ABD’nin Kudüs’ü siyonistlerin başkenti olarak tanıması kararına karşı, tüm Filistinlilerden yarın protesto yürüyüşlerine katılmalarını istedi.

Hareket tarafından yapılan yazılı açıklamada, cuma gününün, siyonistlerin şehit ettiği Ahmed Cerrar’ın adına öfke cuması olması için işgalcilerle tüm temas noktalarına hareket edilmesinin zorunlu olduğu ifade edildi.

Kudüs’ün statüsüne dokunmanın büyük olaylara neden olacağı kaydedilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Filistin halkı, sabitelerini ve haklarını hedef alan Amerikan siyonist planlarına, işgale, ablukaya ve Yahudileştirmeye karşı intifadasını tırmandırmaya devam ediyor.

Siyonistler ile uzlaşma seçeneğinin başarısız olduğu kanıtlandı. İntifada ve direniş, topraklarımızı korumak, kutsallarımızı ve haklarımızı savunmak için hepimizin takip etmesi gereken orijinal yaklaşım haline gelmiştir.”

Siyonistler bir Yahudi işgalcinin ölümünden sorumlu olduğunu iddia ettikleri Ahmed Cerrar’ı, El-Yamun beldesinde kaldığı eve baskın düzenleyerek şehit etmişti.

Olayın ardından Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, “Kassam’ın şehit komutanlarından” diye bahsettiği Cerrar için taziye açıklaması yayımlamıştı.