İslami Cihad: Esirleri Kurtarmak, En Büyük Sorumluluk!

Filistin’deki İslami Cihad Hareketi “Filistinli Esirler Günü” münasebetiyle bir açıklama yayımladı.

İslami Cihad Hareketi bugün “Filistinli Esirler Günü” münasebetiyle yaptığı açıklamada, direnişin esirleri kurtarma sorumluluğuna bağlı olduğunu belirtti.

Açıklamada bu sene 17 Nisan esirler günü, İsrail’in Filistinli esirlere karşı uyguladığı şiddetli baskılarıı ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tehdidinin gölgesinde yaşandığına dikkat çekti.

Hareket, işgalci İsrail’i, kahraman esirlerin başına gelecek herhangi bir zarara karşı uyardı ve zindanlardaki esirlerin yaşamlarına yönelik tüm tehditlerden sorumlu olduğunu vurguladı.

Söz konusu açıklamada, “Ulusal Hareket, tüm birim ve oluşumlarıyla, ulusal bir birlik meselesi olarak esirleri korumak, ayrımcılık yapmadan taleplerini ve haklarını korumak, haklarına ve özgürlüklerine karşı her türlü şantaj veya taviz vermeyi reddetmek ile sorumludur” ifadelerine yer verildi.

İslami Cihad Hareketi, esirlerin ailelerini koruyacaklarını, onlara yönelik tüm saldırıları veya haklarının ihlalini reddedeceklerini yeniden teyit etmekle birlikte haksız yere ailelerin kesilen ödeneklerinin iadesini talep etti.

Yapılan açıklamada hareket, serbest bırakılan esirlerin peşlerinin bırakılması ve aralarında ayrım yapılmaması ya da haklarına halel getirilmemesi yönünde çağrıda bulundu.

Ayrıca tüm Filistinlileri, esirlerle diyalog kurup davalarını korumaları için programlarda, sosyal medyada ve tüm etkinliklerde destek faaliyetlerini sürdürmeleri çağrısında bulunuldu.