İslami Cihad: Direniş Bir An Bile Silahı Bırakmamalı!

Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ziyad en-Nehale yaptığı konuşmada direniş gruplarından, bir an olsun silahlarını ihmal etmemelerini rica etti.

Filistin el-Yevm haber merkezinin bildirdiğine göre Ziyad en-Nehale, hareketin eski genel sekreteri Ramazan Abdullah Şallah’ın ölümünün birinci yıldönümü münasebetiyle bir konuşma yaptı.

Ziyad en-Nehale, yaptığı konuşmada şöyle dedi: “Kudüs grupları da dahil olmak üzere tüm direniş gruplarını silahlarını bir an olsun ihmal etmemelerini rica ediyorum.

Kudüs Kılıç Savaşı, Filistin halkına birçok kapı açtı.” İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri sözlerine şöyle devam etti: “Gazze’deki son savaşta direnişin kazanımlarını kaybetmemeliyiz. Düşmanla olan ileri siyasi savaşımız, askeri bir savaştan daha az olmayacak.”

Ziyad en-Nehale, konuşmasının sonunda, “Filistin halkının zaferinin değer kaybetmemesi için tüm direniş grupları konumlarını düzenlemeli ve tek bir yaklaşım üzerinde anlaşmalıdır. Düşman, Filistin halkının Kudüs savaşındaki kazanımlarını yok etmeye çalışıyor. Uyanık olmalı ve bu hedefe ulaşılmasına izin vermemeliyiz.” dedi.