İSLAMİ CİHAD: Bahreyn Oturumu Kararlarını Kabul Etmiyoruz

Filistin İslami Cihad Hareketi Liderlerinden Halid el-Bataş, Filistin meselesini unutturmayı hedefleyen Bahreyn Konferansını ve onun sonuçlarını asla kabul etmeyeceğiz dedi.

Bataş; ABD Başkanı Donald Trump, Bahreyn Konferansı vasıtasıyla Filistin milleti aleyhinde olan Yüzyılın Anlaşmasını icra etmeye çabalıyor dedi.

Filistin İslami Cihad Hareketi Liderleri; ‘ABD, Yüzyılın Anlaşmasının ilan etmek amacıyla bazı Arap liderlerin katılacak olmaları ve hatta bu anlaşmanın bütçesinin büyük bir kısmını onların temin edeceği için Bahreyn’i ilan etti’ açıklamasında bulundu.

Bataş; Trump’ın Damadı Kushner’in Filistin’e ve Arap ülkelere 50 milyar dolar yatırıp yapılması vaadine ise bu para Filistinlilere ve Araplara Yüzyılın Anlaşmasını kabul etmeleri için verilecek büyük bir rüşvettir değerlendirmesinde bulundu.

El-Bataş; Yüzyılın Anlaşmasının sadece Filistin milletini hedef almadığını aynı zamanda Arap ümmetini de hedef aldığını vurgulayarak, konferansla eş zamanlı olarak bir çok açıklamanın ve protesto eylemlerinin yapılacağını bildirdi.

Bataş; Siyonist rejimi, ABD oluşturdu şimdi ise bazı Arap ülkeleri bu rejimi koruma görevini üstlenmiş durumdalar.