İslami Cihad: Asıl Vazifemiz İsrail İle Mücadele…

Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri, direnişi bu hareketin Siyonist rejimle mücadele etmesinin ana önceliği olarak nitelendirdi.

Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ziyad en-Nahle, bu hareketin kuruluşunun 33. Yılı münasebetiyle bir konuşma yaptı ve şu ifadelerde bulundu:

‘Bölgenin yeniden inşasını normalleştirmenin amacı İsrail’in çıkarları doğrultusunda, kimliğimizi, tarihimizi ve inançlarımızı ortadan kaldırmaktır. Siyonist rejimi resmi olarak tanıma planına karşı çıkması için aynı şekilde milletimize güveniyoruz. Bölgede ve dünyada Amerikan ve Siyonist planına karşı tüm direniş güçleriyle ittifakımızı ilan ediyoruz. ABD’nin uygulamaya çalıştığı uzlaşma planı, Filistin halkının muhalefetiyle karşılaştı. Hala kurtuluş aşamasındayız ve önceliğimiz her türlü direnişe güvenmektir. Birlik olmadan Filistin halkı mevcut aşamayı geçemeyecektir. Filistin’in birleşmesi, Filistin’in tarihsel planını terk etmek ve İsrail’i tanımak anlamına gelmiyor. Başlamak için Oslo Anlaşmalarında olduğu gibi herhangi bir daveti kabul etmiyoruz ve ilk savunma hattımız Filistin halkıdır. Filistin direnişi için ulusal bir plan geliştirmek istiyoruz ve başka hiçbir şey önceliğimiz değildir. Arap Birliği itibarını yitirdi ve kararlarını bile uygulayamadı ve Siyonist düşmanla ilişkileri normalleştirme suçu karşısında sessiz kaldı.’