İSLAMİ CİHAD: Aksa’ya Sahip Çıkma Vakti

Filistin İslami Cihad hareketi yayınladığı bildiride, büyük geri dönüş yürüyüşlerinin devam etmesini vurgularken, Filistiin halkının Siyonist ırkçı rejimin işgalciliği ve cinayetlerine karşı teslim olmayacağını duyurdu.

Filistin halkının Siyonist rejimin Kudüs ve Batı Şeria’da Yahudileştirme politikası ve site inşaatına karşı mücadelesine devam ettiğine dikkat çekilen bildiride, Siyonist yerleşimcilerin Mescidi Aksa’ya yönelik tehditleri ve saldırıları, savaş ilanı anlamında olduğu, Filistinlilerin Müslümanların ilk kıblesi olan Mescidi Aksa’yı savunmak için seferber olmaları gerektiği vurgulandı.

Bu arada Kudüs kutsallıklarını savunan İslami- Hristiyan heyet de Siyonistlerin Mescidi Aksa ile ilgili gerçekleri değiştirmeye yönelik politikaları hakkında uyarıda bulunarak, Mescidi Aksa’ya yönelik her türlü saygısızlıktan Siyonist rejimin sorumlu olduğunu bildirdi.

Öte yandan Filistin İslami direniş hareketi Hamas, Siyonist işgalci rejimin Mescidi Aksa’ya yönelik kışkırtıcı girişimleri konusunda uyarıda bulunarak, Filistin halkından Siyonistlerin komplolarını suya düşürmesini talep etti.