İslami Cihad: ABD Yaptırımları Boş Hamle!

Filistin’deki İslami Cihad Hareketi, ABD Hazine Bakanlığı’nın bazı Filistinli liderlere yönelik yaptırımlar uygulama kararının ABD’nin Filistin halkına olan düşmanlığının ve Filistin halkına karşı düşmanca tutumunda İsrail işgal rejimiyle birlikte hareket ettiğinin göstergelerinden biri olduğunu dile getirdi.

Hareket yayınladığı bildiride bu kararın, terörü himayet etme, ona ve teşkilatına destek verme konusunda ABD’nin üstlendiği rolü çok iyi bilen Filistin direnişi ve liderleri açısından bir değerinin veya herhangi bir tesirinin olmayacağını ifade etti.

Açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi: “Hareketimizin Siyasi Birim üyesi Dr. Muhammed El-Hindi kardeşimiz ve Kudüs Seriyyeleri’nin Askeri Meclisi üyesi Komutan Baha Ebu’l-Ata kardeşimiz, toprağımızı gasp eden ve halkımıza ve kutsal değerlerimize saldıran siyonist düşmanın temsil ettiği düşmanlık karşısında önemli bir rolü ve görevi üstlenmiş olmakla şeref duymaktadırlar. Siyonist – ABD’nin sergilediği bütün taşkınlığa rağmen onlar cihad yolunda ilerlemeye devam edeceklerdir.”

ABD Hazine Bakanlığı evvelki gün yaptığı açıklamada Hamas ve İslami Cihad’dan da bazı isimleri kapsayan bir liste yayınlayarak bunlara ekonomik yaptırım uygulanacağını belirtmişti.