İSLAM Ülkeleri, FİLİSTİN İçin Birlikte Yürümeli

Filistin Parlamentosu Başkanı Birinci Yardımcısı Ahmed Bahr, Arap ve İslam ülkeleri parlamentoları başkanlarına, İslam İşbirliği Teşkilatı’na ve Arap Birliği’ne çağrıda bulunarak, Yüzyılın Anlaşması’na karşı çabaların birleştirilmesini istedi.

Bahr, söz konusu cihetlere gönderdiği acil kodlu mesajda, Yüzyılın Anlaşması planının Filistin halkına ve davasına, Arap ülkelerine ve İslam ümmetine yönelik tehlikelerine dikkat çekti.

ABD, işgal rejimi ve bazı Arap ülkelerinin Filistin davasını tasfiye etmeye çalıştıklarının açık olduğunu belirten Bahr, Yüzyılın Anlaşması planının dünya barışını ve güvenliğini hedef alan bir cinayet olduğunu, uluslararası hukuku ve anlaşmaları çiğnediğini söyledi.

Bahr, Yüzyılın Anlaşması planına karşı koymak ve tehlikeleri konusunda uyarıda bulunmak için parlamentolar tarafından geniş çaplı bir kampanya başlatılmasını istedi.

Amerika’nın ve İsrail’in planlarının yolunun kesilmesi çağrısında bulunan Bahr, Yüzyılın Anlaşması’nın uygulanması için düzenlenen ekonomik ve siyasi çalıştaylar ile konferansları boykota davet etti.

Bahr, mesajının sonunda Arap ve İslam ülkeleri parlamentoları başkanlarından Yüzyılın Anlaşması ile ilgili etkinliklere katılmamaları için hükümetlerine ve devlet başkanlarına baskı yapmalarını talep etti.