İslam Dünyasının Tek Düşmanı Siyonist İsrail’dir…

İslam ülkeleri, İsrail’in bizim düşmanımız olduğunu anlamalı ve bu rejimi yok etmek için birlikte çalışmalıdır. Yemen Ensarullah hareketinin siyasi bürosunun bir üyesi, Yemen halkının sonunda Siyonist rejimi yıkacağını vurguladı.

Ensarullah Hareketi siyasi bürosu üyesi Muhammed el-Bahti el-Cezire televizyon kanalına verdiği röportajda Siyonist Rejim Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun, İran’ın Yemen’de askeri üsler kurduğu yönündeki suçlamalarıyla ilgili olarak şu ifadelerde bulundu:

‘Netanyahu’nun sözlerinde büyük bir yanıltmaca var. Çünkü Siyonist rejim bütün Arapları hedef aldı ve Filistin’i işgal etti. İsrail ayrıca, Irak İran’la savaş halindeyken bu ülkenin nükleer programını hedef aldı.

Öte yandan, Suriye, Lübnan, Irak ve Yemen halkları olmak üzere tüm Araplar ve Müslümanlar, İsrail’le mücadelede tarafsız kalmanın imkânsız olduğunu anlamalıdır. Ya İsrail’in istediği gibi bu rejimle anlaşmaya varmalıyız ya da onunla mücadele cephesinde yer almalıyız. İsrail kimsenin tarafsız kalmasını kabul etmiyor. Bu sebeple, bazı tarafların Irak’ın tarafsız kalması çağrısında bulunmaları aptalcadır. İsrail hem Sünniler hem de Şiiler olmak üzere bütün Arapları ve Müslümanları hedef alıyor. Biz bu milletlere, Irak gibi saldırgan bir tutum izlemelerini söylemiyoruz, ancak kendilerini savunmaya hazırlıklı olmalılar.

İsrail, Yemen’e karşı saldırıda yer alıyor. Sızan haberler İsrail’in Yemen’e karşı saldırıda kilit bir ortak olduğunu kanıtladı. İsraillilere, nasıl sizi ilk kez Yemenliler yok ettilerse, bu defa da sonunuzu Yemenlilerin getireceğini söylüyoruz. Önümüzde büyük bir savaş var ve onu durduracak hiçbir yer yok. Herkes şunu bilmelidir ki, Kur’an-ı Kerim de bu konuyu vurgulamıştır.’

El-Bahti, İran’ın Yemen’de askeri üsleri olup olmadığı sorusuna yanıt olarak, İran’ın Yemen’de askeri bir üssü olmadığını, ancak İsrail’in Yemenlileri hedef aldığını belirtti.

Muhammed el-Bahti sözlerine şöyle devam etti: ‘Araplar ve Müslümanlar, İsrail’in bizim düşmanımız olduğunu anlamalı ve bu rejimi yok etmek için birleşmeli ve birlikte çalışmalıdır. İslam dünyası tam bir vizyon sahibi olmuş ve İsrail’i düşmanı sayımış olsaydı, tek bir kurşunla bu rejime karşı savaşı kazanabilirdik. İslam dünyası, 9 milyon Yahudi’nin çıkarı yerine, bir milyar Müslümanın çıkarı arasında bir milyarı tercih etmelidir. Böyle bir durumda, Amerika İsrail’i satan ilk taraf olacaktır.’