İslam Dünyası’nın Filistin İçin Ortak Tavrı Olmalı

Yakın gelecekte Tahran’da düzenlenecek Filistin’e Destek Konferansına değinen Abdullahiyan, ‘’İran İslam Cumhuriyeti Filistin halkı ve mücahitlerine, terörist ve çocuk katili Siyonist rejim karşısındaki desteklerine güçlü bir şekilde devam edecektir’’ dedi.

İslami Şura Meclis Başkanı Uluslararası İşlerden sorumlu özel yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Filistin meselesinin sadece Filistinlilerin meselesi olmadığını belirterek, ‘’İslam dünyasının Filistin konusunda ortak tavır alması gereklidir’’ dedi.

Abdullahiyan, Filistin meselesinin İslam dünyasının en önemli meselesi olduğunu belirterek, İslam ülkelerinin bu önemli meseleyi asla unutmamaları gerektiğini belirtti.

Bazı ülkelerin Siyonist rejim ile ilişkilerinin normalleşmesini eleştiren Abdullahiyan, Kudüs’ün başkenti olduğu tarihi Filistin’in, İslam dünyasına geri kazanılmasının yakın olduğunu söyledi.

Abdullahiyan ayrıca Kudüs’ün müslümanların ilk kıblesi olduğunu belirterek, müslümanların Kudüs ve Filistin konusunda  Direnişi her zaman desteklemeleri gerektiğini  söyledi.

Salah Zevavi de, sözkonusu görüşmede, İran’ın  Filistin halkının en önemli hamisi olduğunu belirterek,  Filistinli gruplar arasında  birlik ve beraberliğinin zaruretine vurgu yaptı.

Zevavi İran’ın Mazlum Filistin halkına verdiği desteğe teşekkür ederek, Filistinlilerin İran’ın yardımlarını hiçbir zaman unutmayacaklarını söyledi.

Her hangi bir İslam ülkesi aleyhine olan olayların İsrail ve Siyonistlerin lehine olacağını vurgulayan Zevavi, İran halkı ve yetkililerine Filistin davasına desteklerini takdir ettiğini belirtti.