İŞKENCEYİ Yasal Kılan Tek Rejim: Siyonist İSRAİL

İnsan hakları merkezi SHAMS basın açıklaması yaptı. Açıklamada, “İsrail, dünyada işkenceyi yasalaştıran ve meşru gören tek devlettir. İşgal rejimindeki Yüksek Mahkeme 1996 yılında çıkardığı yasayla sorgu memurlarına Filistinli esirlere fiziki baskı yapma izni vererek işkenceyi meşrulaştırdı” ifadesi kullanıldı.

Kendi vatandaşlarını şüpheli kişilere karşı kışkırtan ve onlara işkence yapmalarını desteleyen ülkelerin başında gelen işgal rejimi aynı zamanda işkence aletlerini ihraç eden ülkelerin de başında yer alıyor.

Uluslararası Af Örgütünün tespitlerine göre işgal rejimi değişik işkence aletlerini üreten, kullanan, ihraç eden ve kazanç sağlayan ülkelerin başında geliyor.

Kelepçe, zincir, işkence sandalyeleri, sinir gazı gibi felç eden kimyasal maddeler, göz yaşartıcı bomba, bayıltıcı zehirli maddeler, elektrik verme cihazları işgal rejiminin ürettiği, kullandığı ve ihraç ettiği insanlık dışı alet ve maddelerden bazıları. Dolayısıyla işgal rejimi dünyadaki en büyük terör rejimi, en az insaniyeti olan, en fazla uluslararası sözleşme ve antlaşmaları ihlal eden varlıktır.