IŞİD, Filistin’i Unutturmak İçin Kuruldu

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah bugün medya söylemini yenilemek ve Siyonist Rejim ile yüzleşmeyi yönetmek için düzenlenen “Filistin Muzafferdir” ulusal konferansında bir konuşma yaptı.

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah bugün medya söylemini yenilemek ve Siyonist Rejim ile yüzleşmeyi yönetmek için düzenlenen “Filistin Muzafferdir” ulusal konferansında bir konuşma yaptı.

Seyyid Hasan Nasrullah, “Medya söylemi diğer alanlarda olup bitenleri ifade eder. Canlandırmamız gereken medya boyutu, İsrail rejimi ve Amerikan hegemonyasıyla yüzleşmektir. Diğer bir deyişle bölgedeki iki Amerikan ve İsrail projesiyle yüzleşmektir” dedi.

Seyyid Hasan Nasrullah, “Medya söyleminin yenilenmesi için gerekli faktörlerden biri direniş ekseninin kararlılığıdır ve Filistin direnişinin son olarak Siyonist Rejim ile savaşta kazandığı zaferi medya söyleminin yenilenmesinin nedenlerinden biridir” ifadelerinde bulundu.

Seyyid Hasan Nasrullah, “Amerikan hegemonyası bölge halkını tehdit eden en tehlikeli unsurlardan biridir ve bu hegemonya, egemen rejimleri ve orduları hareketli yapılara dönüştürmüştür” ifadesini kullandı.

Amerikan güçlerinin Fırat’ın doğusunda ve Irak’ta olduğunu belirten Nasrullah, “Biz ABD’nin Irak’taki işgalciliği, Haşdi Şabi’ye yönelik saldırısı ve Suriye’nin doğusuna saldırısı ile karşı karşıyayız” dedi.

Seyyid Hasan Nasrullah, “Hakkı ölçmek için hangi kriterler kullanılabilirse, bunu Filistin davasında ve direniş odaklı medya söyleminde görüyoruz. IŞİD’in kurulmasının amaçlarından biri Filistin meselesini unutmaktı. Medyanın direniş eksenindeki söylemi, Filistin halkının kendi topraklarına ve Suriye’nin Golan Tepeleri hakkı üzerine kuruludur” şeklinde konuştu.

Seyyid Hasan Nasrullah sözlerini şöyle sürdürdü:

“Düşmanı yenmek için onun zaaflarını iyi biliyoruz ve psikolojik savaşta yanılsamalara ve yalanlara güvenmeyiz. Direniş eksenindeki medyanın en önemli güçlerinden biri haber ve olayları aktarmadaki dürüstlüğüdür. Günümüzde düşman, liderlerinden çok direniş medyasına güveniyor ve bu bizim medyamızın dürüstlüğünden kaynaklanıyor.”

Direnişin vaat ettiği her şeyi yerine getirdiğini belirten Nasrullah, “Direniş, kurtuluş vaadi verdi ve sözünü tuttu; tutsakların serbest bırakılmasını vaat etti ve sözünü tuttu. Filistin’deki direniş, Kudüs’ü savunma sözü verdi ve sözünü tuttu” dedi.