İşgalciler Batı Şeria’da Baskınlar Düzenledi

İşgal güçleri Nablus’un Eski Belde semtinde ve doğusundaki Asker El-Cedid Kampı’nda evlere baskın düzenleyerek arama yaptı.

Aktivist Ubade Ebu Tuyun, işgal güçlerinin kalabalık bir şekilde kampa baskın düzenlediğini, evlerde arama yaptığını ve birçok genci gözaltına aldığını, gözaltına alınanlar arasında Kamil Selame ve Şadi Beşkar’ın da olduğunu söyledi.

Görgü tanıkları, işgal ordusuna ait askeri ciplerin Nablus’un Eski Belde semtine Ra’s El-Ayn Mahallesi ve Ed-Devvar bölgesinden girdiğini, Faysal Caddesi’ne baskın düzenleyerek El-Vatani Caddesi ve Er-Rabat Yokuşu’nda mevzilendiğini, ayrıca Han Et-Tuccar, El-Garyun Mahallesi ve En-Nasr Caddesi’ne de baskın düzenlediğini, bir başka devriye grubunun da Cebel Fatayir ve Et-Tur’a baskın düzenlediğini bildirdi.

İşgal güçleri bu sabah erken saatlerde Cenin’in batısındaki El-Yamun, El-Arka, Keferdan beldelerine de baskınlar düzenleyerek birçok kişiyi ifade vermek için işgal istihbaratına çağırdı.

İşgal güçleri bu sabah Kalkiliya’nın doğusundaki Azun beldesine baskın düzenleyerek iki kişiyi gözaltına aldı ve bir genci sorguya çekti.