İŞGALCİLER 15 Filistinliyi Gözaltına Aldı

İşgal ordusu yayınladığı raporda, işgal güçlerine ve Yahudi yerleşimcilere yönelik halk direnişi faaliyetlerine katıldıkları için aranan 15 kişinin gözaltına alındığını bildirdi.

Raporda, Cenin Kampı’ndan iki kişinin, Nablus kenti ile Yasid ve Kuzey Asira beldelerinden üç kişinin, El-Bire, Beytunya ve Ramallah’tan üç kişinin, Husan ve Beytlahim’e bağlı Ed-Devha beldesinden iki kişinin, El-Halil kentinden üç kişinin ve El-Halil’in güneyindeki Ez-Zahiriyye beldesinden bir kişinin gözaltına alındığı ifade edildi.

İşgal ordusu Cenin Kampı’na düzenlenen baskın sırasında işgal askerlerine on el yapımı bomba atıldığını ve bunun üzerine işgal askerlerinin Filistinli gençlere ateş açtığını öne sürdü.

İşgal güçleri bu sabah Nablus’ta da birçok eve baskın düzenleyerek bir genci gözaltına aldı ve Filistinlilere ait bir araca da el koydu.

Ramallah’ta kente baskın düzenleyen işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında çatışmaların yaşandığı, işgal güçlerinin Beit El askeri kontrol noktasını geçişlere kapattığı ifade edildi.