İsrail Kudüs’te Bir Evi Yıktı 12 Filistinliyi Tutukladı

Kudüs’e bağlı El-İseviyye beldesinde yer alan ve ruhsatsız olduğu ileri sürülerek yıkılan evin Halid Nimr Mahmud isimli Filistinliye ait olduğu ifade edildi.

Görgü tanıklarından edinilen bilgiye göre, işgal güçleri bu sabah erken saatlerde kalabalık bir şekilde El-İseviyye beldesine baskın düzenledi.

GÖZAT  İşgalci İsrail Kudüs'te 250 Dönüm Araziyi Gasp Etti

İşgal güçlerinin yıkılacak binanın çevresini kuşattığı ve ev halkından binayı boşaltmalarını istediği, daha sonra yıkım ekiplerinin binayı yıkmaya başladığı kaydedildi.

İşgal güçlerinin yılbaşından bu yana ruhsatsız inşa edildiği gerekçesiyle Filistinlilere ait çok sayıda ev ve işyerini yıktığı bildirildi.

GÖZAT  Filistinliler Siyonist İsrail Yıkımlarını Protesto Etti

Dünyadan gelen tüm tepkilere kulak tıkayıp uluslararası hukuka ve anlaşmalara aykırı olarak Yahudi yerleşimciler için sürekli yeni konutlar inşa eden işgal yönetimi, nüfus artışı nedeniyle konut sıkıntısı çeken Filistinlilere inşaat ruhsatı vermediği gibi var olan evlerini de ruhsatsız inşa edildiğini öne sürerek yıkıyor.

Siyonist yönetimi, Batı Şeria’nın çeşitli bölgelerinde düzenlediği eş zamanlı operasyonda ise 12 Filistinliyi gözaltına aldı.

Öte yandan İsrail askerleri, bir baskı şirketinin ofisine düzenlediği baskında bilgisayarlara el koydu.