İşgalci İsrail, Filistinli Şehidin Evini Yıkacak

Şehidin kardeşi Cabir Ebu Subeyh yaptığı açıklamada “Şehidin ailesi avukatları aracılığıyla Siyonist mahkemenin şehidin gerçekleştirdiği eylemin ardından daha önce verdiği evi yıkma kararına itiraz etmişti; ancak mahkeme dün yaptığı oturumda itirazı reddetti. Gerekçede, Filistinlileri eylemlerden caydırmak için iş yerleriyle evleri kapatma ve yıkma siyasetinin kullanılması gerektiğini ifade etti” dedi.

Cabir yaptığı açıklamada, işgal mahkemesinin şehidin ailesinden evlerinin yıkılması için 48 saat içinde evi boşaltmalarını istediğini belirtti.

İşgal güçleri Ekim ayından Aralık ayına kadar şehit Ebu Subeyh’in Kudüs’ün Er-Ram beldesindeki iş yerini de kapatmışlardı.

Şehit Misbah Ebu Subeyh Ekim ayında Kudüs’te Siyonistlere yönelik gerçekleştirdiği silahlı eylemde iki Siyonist hayatını kaybetti altı Siyonist de yaralandı.

Şehid Ebu Subeyh’in cenazesi 19 şehidin cenazesiyle birlikte işgal güçlerinin elinde bulunuyor. İşgal rejimi ailelerini cezalandırmak için cenazeleri uzun süre teslim etmiyor.