İşgalci İsrail Cenin’e Saldırdı – 1 Genç Şehit Oldu

İsrail işgal güçleri bu sabah erken saatlerde bir kez daha Cenin kenti ve kampına baskın düzenledi. Keskin nişancıların da yer aldığı baskına direniş gruplarının karşılık vermesiyle çatışma çıktı. İşgal güçlerinin ateş açması sonucu Burqin doğumlu 21 yaşındaki bir genç başından vurularak şehit edildi. 

Siyonist işgal güçleri bu sabah şafak vakitlerinde Cenin kenti ve kampına bir kez daha baskın düzenledi. Meydana gelen saldırıda 21 yaşındaki Ahmed Muhammed Lütfi Massad isimli genç şehit edildi.

Filistin kaynaklarının verdiği bilgilere göre, Cenin şehri ve kampının ara sokaklarına yayılan işgal güçleri ve keskin nişancıları çok sayıda evin çatısına yerleşti. Direniş savaşçılarının, işgal güçlerinin saldırısına karşılık vermesi ile silahlı çatışma yaşandığı belirtildi. Bölgedeki kaynaklar işgal güçlerinin yerleşimcilere gerçek mermi sıktığını belirterek bir kişinin şehit edildiğini, 3 kişinin de yaralandığını aktardı.

Saldırıda yaralananların durumu hakkında açıklama yapan Cenin İbn Sina Hastanesi Müdürü Jani Abu Jokha, Burqin doğumlu Muhammed Lütfi Massad isimli gencin başından aldığı kurşunla katledildiğini ve 3 kişinin de yaralandığını aktardı. Yaralıların durumunun kritik olmadığı belirtildi.

Mesad’ın ölüm haberinin ardından, hastane önünde toplanan şehid yakınları, defnedilmek üzere aldıkları cenazeyi omuzlarına alarak, işgal güçlerine karşı öfkeli sloganlar eşliğinde şehrin ve kampın sokaklarında yürüyüş düzenledi. Şehidin cenazesi, memleketi Burqin’de defnedildi.

Güvenlik kaynakları, evlere düzenlenen baskın esnasında Asım Cemal Ebu El-Heja, Yazan Merhi ve Nidal Amin Kazım isimli yerleşimcilerin tutukladığını kaydetti. Aynı kaynaklar, işgal güçlerinin tutuklanan Ebu el- Heija’nın annesini dövdüğünü ve evini tahrip ettiğini ifade etti.