İŞGAL Rejiminden GAZZE’ye Saldırı – 3 ŞEHİT

İşgal ordusunun El-Bureyc Kampı’nın doğusunda iki askerinin keskin nişancılar tarafından yaralandığını açıkladıktan sonra akşam saatlerinde Gazze Şeridi’nin orta kesiminde İzzeddin El-Kassam Tugayları’na ait bir alana düzenlediği hava saldırısında iki Filistinli şehit oldu.

Filistin Sağlık Bakanlığı, işgal ordusunun hava saldırısında şehit düşen iki kişinin En-Nuseyrat’tan 33 yaşındaki Abdullah İbrahim Mahmud Ebu Mulevvih ve El-Meğazi’den 29 yaşındaki Alâ Ali Hasan El-Bevbeli olduğunu açıkladı.

İşgal ordusu bugün akşam saatlerinde Gazze Şeridi sınırında devriye görevi yapan bir araca keskin nişancılarca ateş açıldığını ve iki askerin yaralandığını öne sürdü.

İşgal ordusu sözcüsü, yaralıların birinin subay ve birinin kadın asker olduğunu, birinin yarasının orta derece olduğunu ve Soroka Hastanesi’ne kaldırıldıklarını söyledi.

İşgal rejimi askeri savcılığının Gazze Şeridi sınırında iki askerin yaralanması olayıyla ilgili yayın yasağı koyduğu bildirildi.

Bu akşam ayrıca işgal ordusu topçusu El-Bureyc Kampı’nın doğusundaki dönüş kampına saldırı düzenledi.

Kaynaklar, işgal ordusu topçusunun dönüş kampına 3 top mermisi attığını ve saldırının göstericilerin dönüş vaktine denk geldiğini kaydetti.

İşgal güçlerinin ayrıca sınır bölgesinde gösteri yapan Filistinlilerin üzerine çok sayıda göz yaşartıcı bomba attığı ifade edildi.

Binlerce Filistinli bugün ikindiden sonra Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri kapsamında “Golan Cuması” adıyla düzenlenen gösterilere katılmak için sınır bölgelerine akın etti.

Siyonist İsrail tankları Gazze’nin Bureyc kasabasında Direniş Güçlerine ait bir gözetleme kulesini bombaladı.

Filistin hastane kaynakları saldırı sırasında herhangi bir can kaybının yaşanmadığını bildirdi.

Golan Suriye Toprağı cuma gösterisinde Gazze sınırında yürüyüş düzenleyen Filistinlilerle işgalciler arasında çıkan çatışmada 19 yaşlarındaki Raid Ebu Tayr adlı Filistinli şehit düştü. Yaralananların sayısı da 120’ye ulaştı. Gazze Direnişi bugün toplam 3 şehit verdi.