İŞGAL Rejimi, KUDÜS’te 1 Evi Daha Yıktı

İşgal altındaki Kudüs kentinde Filistinlilere ait bir evin yıkımı sırasında işgal askerleri ve polisleriyle Filistinliler arasında çatışma çıktı.

Görgü tanıkları, aralarında çocukların da bulunduğu birçok Kudüslünün işgal güçlerinin Silvan beldesindeki yıkımı engellemeye çalışanlara müdahalesi sırasında yaralandığını bildirdi.

Vadi Hulve Bilgi Merkezi, işgal güçlerinin Silvan beldesindeki Yasul Mahallesi sakinlerini yıkım ekiplerine direndikleri için darp ettiğini ve işgal güçlerinin mahalledeki bir evi ruhsatsız inşa edildiği gerekçesiyle yıktığını söyledi.

Merkez, işgal belediyesi yıkım ekiplerinin bu sabah işgal polisi ve askerinin himayesinde Yasul Mahallesi’ne baskın düzenlediğini bildirdi.

İşgal güçlerinin yıkmak istediği evin sahibi Kudüslü Burgan ailesinin ve mahalle sakinlerinin yıkım işlemine karşı direndiği, işgal güçlerinin direnen Filistinlileri şiddetli bir şekilde darp ettiği belirtildi.

İşgal güçlerinin müdahalesi sırasında birçok kişinin yaralandığı ve işgal belediyesi ekiplerinin daha sonra yıkıma başladığı kaydedildi.

Vadi Hulve Bilgi Merkezi, işgal yönetiminin mahalleyi oluşturan seksen evin hepsi hakkında ruhsatsız inşa edildikleri bahanesiyle yıkım kararı verdiğine dikkat çekti.