İŞGAL Rejimi, GAZZE Avlanma Mesafesini Arttırdı

İşgal yönetimi sabah Gazze’de balıkçıların avlanma mesafesini yeniden 15 mile çıkardı. Bunun da işgal güçlerinin Gazze bölgesine yönelik olarak Mayıs’ın başlarında gerçekleştirdiği saldırının ardından kabul edilen şartların bir gereği olduğu ifade edildi.

Filistinli bir yetkiliye dayanarak verilen haberde işgal yönetiminin bugün saat 06.00’dan itibaren Gazze’de avlanma mesafesini 15 mile çıkardığı ifade edildi.

Balıkçıların ifadesine göre işgal yönetimi deniz güçleri söz konusu ateşkes şartlarına göre denizde avlanma mesafesini 15 mile çıkarmak için denizde mesafeleri belirlemek amacıyla son iki gündür Gazze açıklarına deniz şamandıraları yerleştirmekle uğraşıyordu.

İşgal güçlerinin Gazze’ye bu ayın başında gerçekleştirdikleri saldırıya karşı Filistin direnişinin de işgal güçlerine ağır darbeler vuran füzelerle savunma yapması üzerine Mısır’ın ve BM’nin aracılığıyla kabul edilen ateşkeste İsrail yönetimi Gazze’nin deniz tarafında balıkçıların avlanma mesafesini 15 mile çıkarmayı kabul etmişti.