İŞGAL Rejimi, Filistin’de 2 Evi YIKTI

İşgal yönetimi Batı Yaka ve Kudüs’te Filistinlilere ait iki evi ruhsatsız inşa edildikleri gerekçesiyle yıktı.

Beytlahim kentindeki Irkçı Ayrım Duvarı ve Yahudi Yerleşimiyle Mücadele Heyeti Sekreteri Hasan Bericiyye, işgal güçlerinin Beyt Cala beldesindeki Bi’r Avne Mahallesi’ne baskın düzenlediğini ve üç katlı bir evi yıktığını söyledi.

İşgal güçlerinin binayı ruhsatsız inşa edildiği gerekçesiyle yıktığını bildiren Bericiyye, yıkım işlemini kınayarak, işgal yönetiminin Beytlahim ve Kudüs kentleri arasındaki ırkçı ayrım duvarı yakınlarında yer alan Bi’r Avne Mahallesi’ni kasıtlı olarak hedef aldığını açıkladı.

Bi’r Avne Mahallesi’nin idaresi ve güvenliği işgal güçlerinin kontrolünde olan “C” bölgesi sınırları içinde yer aldığı kaydedildi.

Kudüs’teki işgal belediyesinin bugün işgal güçleri himayesinde Şufat Kampı’nın Et-Tahta Mahallesi’ne baskın düzenleyerek iki katlı bir evi yıktığı belirtildi.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin bu sabah Şufat Kampı’na helikopter desteğinde baskın düzenlediğini ve yıkılacak binanın çevresini kuşattığını söyledi.

Şufat Kampı’nda yıkılan evin Kudüslü Huşiyye ailesine ait olduğu ve ırkçı ayrım duvarı yakınlarında yer aldığı bildirildi.