İşgal Rejimi 14 Filistinliyi Daha Gözaltına Aldı

İşgal güçleri erken saatlerde Batı Yaka ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerine düzenlediği baskınlarda 14 kişiyi gözaltına aldı ve evlerde arama yaptı.

İşgal ordusu, bu sabah konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Batı Yaka’da işgal askerlerine ve Yahudi yerleşimcilere yönelik direniş eylemlerine katıldıkları şüphesiyle aranan 12 Filistinlinin gözaltına alındığını duyurdu.

Bildiride, işgal güçlerinin El-Ağvar bölgesinde gerçekleştirdiği baskınlar ve aramalarda iki silah ile mühimmat ele geçirdiği öne sürüldü.

İşgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde Nablus’ta iki kişiyi gözaltına aldığı belirtildi.

Eski esir Mutasım Faruk Şeleş El-Müsalime’yi El-Halil’in batısında yer alan Beyt Avva beldesindeki evine baskın düzenleyerek gözaltına alan işgal güçlerinin El-Halil kenti Cevher Dağı bölgesinde de Tarık Hıdır İdris ve Adnan Hıdır İdris kardeşleri evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı öğrenildi.

İşgal güçlerinin Beytlahim’in güneyindeki Beyt Feccar beldesinde evlere baskın düzenlediği ve Tegu’ beldesinde Ziyab El-Amur ve eşini işgal istihbaratına ifade vermeye çağırdığı kaydedildi.

Öte yandan, işgal güçlerinin Mescid-i Aksa’nın güneyindeki Silvan beldesinde 7 yaşındaki Muhammed Mazin Şuveyki ve 11 yaşındaki Mahmud İzzeddin Şuveyki isimli çocukları gözaltına aldığı bildirildi.