İŞGAL Ordusundan GAZZE’nin Kuzeyine TOP ATIŞI

Yerel kaynaklar, işgal topçusunun Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Beyt Lahiya beldesinde bulunan direnişe ait bir gözetleme noktasına iki kez atış yaptığını bildirdi.

İşgal ordusu topçusunun başka bir noktaya üç kez ve beldedeki saha kontrol noktasına da bir kez atış yaptığı, saldırılarda ölen ya da yaralanan olmadığı ifade edildi.

İşgal ordusu topçusunun saldırıları öncesi işgal rejimi televizyonu 14’üncü kanalı Demir Kubbe hava savunma sisteminin birçok füzeyi havada yok ettiğini öne sürdü.

Görgü tanıkları, direniş güçlerinin herhangi bir füze atmadığını, El-Kassam Tugayları’nın tatbikat sırasında havaya açtığı ateşin Demir Kubbe hava savunma sistemi tarafından füze olarak algılandığının konuşulduğunu söyledi.

İzzeddin El-Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde de yaptığı açıklamada işgalci düşmanın ne yaptığını bilmediğini belirterek, Gazze Şeridi’nden füze atılmadığını açıkladı.

Ebu Ubeyde, Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıların sorumluluğunun işgalci düşmana ait olduğunu bildirerek, saldırılar karşısında eli kolu bağlı durmayacaklarını ifade etti.