Home / Filistin / Filistin İşgal / İŞGAL Konutları Yüzyılın Anlaşmasının Devamı

İŞGAL Konutları Yüzyılın Anlaşmasının Devamı

Kuşatmaya Karşı Halk Direnişi Komitesi Başkanı Cemal El-Hudari, Siyonist işgal rejiminin Kudüs’te 20 bin yeni konut inşa etme kararının Yüzyılın Anlaşması’nın bir parçası olduğunu belirterek, işgal rejiminin bununla Kudüs şehrini Yahudileştirmek ve ilhak etmek istediğini söyledi.

El-Hudari yaptığı açıklamada, “İşgalci İsrail’in yeni konut inşa kararları, Filistinlilerin hakkını yok sayan ve Batı Yaka’daki yerleşkelere meşruluk veren Yüzyılın Anlaşması kapsamında Kudüs’ü işgalcinin başkenti kabul edip elçilik binasını Kudüs’e taşıyan Amerika’nın aldığı kararların hayata geçirilmesinden başka bir şey değil. İşgalcinin yaptığı her şey ve attığı adım Amerika’nın tam desteğiyle yapılmaktadır. İsrail, Amerika tarafından çizilen haritayı hayata geçiriyor. Bu şekilde başkenti Kudüs olacak Filistin devletinin kurulmasını da engelliyor” dedi.

El-Hudari açıklamasında Filistinlilerin hakkını yok sayan bu planlara karşı Filistin halkının birlik olmasını istedi.

İşgal altındaki Kudüs’teki işgal belediyesi ile İsrail Toprakları İdaresi geçen hafta Çarşamba günü yaptıkları açılamada, Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Kudüs’ün her tarafında yapmak istedikleri 8000 konutun yanında 12600 konut daha inşa edeceklerini, bu şekilde toplamda 20 bin konut inşa etmek için anlaştıklarını duyurmuşlardı.