İŞGAL Güçlerinden 14 FİLİSTİNLİYE Gözaltı

İşgal güçleri Ramallah’ta dört gazeteciyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan gazetecilerin Alâ Er-Rimavi, Muhammed Sami Ulvan, Kuteybe Hamdan ve Hüsni Neccas olduğu bildirildi.

Kaynaklar, işgal güçlerinin Ramallah’a bağlı Harbesa El-Misbah köyünde gazeteci Hüsni Neccas’a ait otomobile ve gözaltına aldığı diğer gazetecilerin de cihazlarına el koyduğunu söyledi.

İşgal güçlerinin Kalkiliya’da eski esirler Muhsin Hardan Şureym, Bilal Meskavi, Nidal Nevfel, Fadi Havrani, Halid Vecih Sabri, Nur Davud, Hüsam Hatem Ebu Lebde’yi, Beytlahim’de de Fahd Esad ve Atâ El-Herimi’yi gözaltına aldığı kaydedildi.

El-Halil’de Filistin Parlamentosu Başkanı Aziz Ed-Duveyk’in kızı Nida Ed-Duveyk’in evine baskın düzenleyen işgal güçlerinin evde arama yaptığı ve evin altını üstüne getirerek eşyalara zarar verdiği öğrenildi.

İşgal güçlerinin ayrıca eski esirler Muhammed El-Kavasimi ve Bilal En-Netişe’nin evlerine baskın düzenlediği ve evlerde arama yaptığı, her iki eski esiri de işgal istihbaratına ifade vermeye çağırdığı belirtildi.