İşgal Güçleri İle 55 Farklı Noktada Çatışma

Filistin’de son bir hafta içerisinde bıçaklı saldırıya uğrayan Yahudi bir yerleşimci öldürülürken, 55 noktada işgal güçleri ile Filistinli vatandaşlar arasında çatışma yaşandı.

Yaşanan çatışmalarda, işgalci İsrail güçleri, Filistinli gençlere göz yaşartıcı gaz bombalarıyla müdahale etti. Ayrıca çatışmalarda Filistinli gençlerin attığı taş ve molotof kokteylleriyle birkaç İsrail polisi de yaralandı.

İşgal güçleri ile Filistinliler arasında El-Halil kentinin Bab ez-Zaviye bölgesinde yoğun çatışmalar yaşandı. İsrailli 2 asker, yaşanan bu çatışmalarda yaralandı.

Perşembe günü, El-İseviyye ve Silvan beldeleri başta olmak üzere işgal altındaki Kudüs’te 9 noktada İsrail güçleri ile Filistinliler arasında çatışma yaşandı. Bir işgalci asker, bu çatışmalarda kafasına taş isabet etmesi sonucu yaralandı.

Çarşamba günü, işgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs’te yer alan 10 noktada çatışma yaşandı. Ayrıca, Tel Aviv’deki Petah Tikva bölgesinde bir Yahudi yerleşimci bıçaklanarak öldürüldü. Yahudi yerleşimciyi öldüren 46 yaşındaki Halil Abdülhalik Duveykat işgal güçleri tarafından tutuklandı.

Salı günü, işgal güçleri ile Filistinli gençler arasında 6 bölgede şiddetli çatışmalar yaşandı. Diğer yandan, işgal edilmiş topraklarda bir Yahudi yerleşimci yaralanırken, bıçaklı saldırıyı düzenleyen Filistinli tutuklandı.

Pazartesi günü işgalci İsrail güçleri ile Filistinli vatandaşlar arasında 9 noktada çatışma yaşanırken, pek çok Filistinli işgal güçleri tarafından tutuklandı.

Pazar günü ise, işgal güçleri ile Filistinli vatandaşlar arasında 5 bölgede çatışma yaşandı. Yaşanan bu çatışmalarda Filistinli gençler, işgalci İsrail güçlerine karşı taş ve Molotof kokteyli ile direniş gösterdi.