İŞGAL Güçleri AKSA Çıkışı 4 Kişiyi Gözaltına Aldı

İşgal güçleri Kudüs kentinde üçü kadın dört Filistinliyi Mescid-i Aksa’dan çıktıkları sırada gözaltına aldı.

Yerel kaynaklardan elde edilen bilgiye göre, Filistinli bir grup genç erkek ve kadın bugün Mescid-i Aksa’nın Er-Rahme Kapısı bölgesinde oturma eylemi yaparak Kur’an-ı Kerim okumaya ve dua etmeye başladı.

Kaynaklar, işgal polisinin bölgede bulunduğunu ve Filistinli gençler yasalara aykırı bir şey yapmamalarına rağmen oturanların görüntülerini aldığını söyledi.

İşgal polisinin Filistinli üç kadını Mescid-i Aksa’nın El-Esbat Kapısı’ndan çıkar çıkmaz gözaltına aldığını ifade eden kaynaklar, girişte kimlikleri alınan kadınlara çıkışta kimliklerinin verilmediğini ve gözaltına alındıklarının söylendiğini belirtti.

Kaynaklar, 1948’de işgal edilen Filistin toprakları sakinlerinden olan kadınların Kudüs’ün batısındaki bir polis merkezine götürüldüğünü kaydetti.

İşgal güçleri bugün ikindi saatlerinde ayrıca Kudüslü aktivist Nizam Ebu Rumuz’u El-Esbat Kapısı’ndan çıkarken gözaltına aldı.

Aktivist Ebu Rumuz’un daha önce de birçok kez gözaltına alındığı ve işgal güçlerince Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırıldığı bildirildi.