İŞGAL Güçlerinden AKSA’da 3 Gence GÖZALTI!

İşgal rejimi özel kuvvetleri öğle saatlerinde Kudüslü üç genci gözaltına alırken, başkalarını da Er-Rahme Kapısı bölgesinden kovdu.

Kudüslü kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgal güçleri Filistinli gençlerin çevresini kuşatarak onları Er-Rahme Kapısı’ndan uzaklaştırdı ve El-Esbat Kapısı dışına çıkardı.

İşgal güçlerinin 15 genci El-Esbat Kapısı’ndan El-Ğazali sahasında bir süre alıkoyduğu, kimliklerini kontrol ettikten sonra gençleri serbest bıraktığı fakat Mescid-i Aksa’ya dönmelerine izin vermediği, iki genci gözaltına aldığı belirtildi.

Yahudi yerleşimcilerin bu sabah Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskına cemaatin Er-Rahme Kapısı önünde yüksek sesle tekbir getirerek karşı koyduğu bildirildi.

Sözde heykel cemaatlerinin çağrıları üzerine bugün öğleden önce 240 ve öğleden sonra 32 Yahudi yerleşimci Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

İşgal güçlerinin baskına katılan Yahudi yerleşimcileri korumak için sabah erken saatlerden itibaren Mescid-i Aksa’nın avlusunda yoğun güvenlik önlemleri aldığı kaydedildi.

İşgal polisinin Er-Rahme Kapısı Namazgahı’nda namaz kılanların görüntülerini aldığı, cemaatten bazı gençlerin ve kadınların kimliklerine girişte el koyduğu ifade edildi.

İşgal polisi, bugün öğle saatlerinde de Avad Beytuni isimli genci El-Meclis Kapısı’ndan çıkarken gözaltına aldı.