İŞGAL Güçlerinden 9 Kudüslüye Gözaltı

Bu sabah, İsrail işgal kuvvetleri Kudüs’teki Sawwanah mahallesinde evlerine saldırdıktan sonra yedi Filistinli genci gözaltına aldı.

Wadi Hilweh Enformasyon Merkezi İsrail işgal güçlerinin istihbarat servisleriyle birlikte el Sawwanah mahallesinde birkaç eve baskın düzenlediğini bildirdi.

İşgalciler, baskın sonrası Majdi Abu Ghazala, Fadi el-Kilani, As’ad Shehab, Ahmed Shehab, Mahmud Masha’sha, Kamal el-İmam ve Muhammed Ebu Lafi’yi gözaltına aldı.

Avukat Mahmud, Sawwanah’daki gözaltıların Cuma günü Taberiye Gölü’nde boğulan ve cenazesi Pazar akşama doğru bulunan genç Ali Abu Gharbiya’nın cenaze törenine katıldıkları bahanesiyle geldiğini söyledi.

Bu kapsamda, İsrail işgal kuvvetleri Issawiya köyünü de bastı ve evine baskın sonrasında iki genç Sufi Mahmud ve Yazan Tarwa’yı gözaltına aldı.

İsrail işgal kuvvetleri Pazar akşamı, Al-Sawana mahallesindeki Ebu Gharbiya’nın cenazesine saldırdı, Filistinlilere ses bombaları, plastik kurşunlar kullandı. Saldırıda 35 Kudüslü yaralandı ve Hadassah Ein Karem Hastanesine nakledildi.