İŞGAL Güçleri Filistinli 2 Genci YARALADI

Bu arada, Filistinli gençlerin dün akşam El-Bureyc Kampı’nın doğusundaki El-Medrese askeri alanı yakınlarında ve Gazze’nin doğusundaki Melike alanı yakınlarında bulunan çalılıkları yakmayı başardıkları ifade edildi.

Görgü tanıkları, işgal güçlerinin Huzaa’daki dönüş kampı yakınlarında gösteri yapan bir grup gence ateş açtığını, iki gencin yaralanarak hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Filistinli gençlerin bugünkü gösterileri sırasında Huzaa’nın doğusunda sınırdaki dikenli tellerin bir kısmını tekbir sesleri arasında sökmeyi başardığını bildirildi.

Filistinli gençlerin ayrıca kuyruklarına yanıcı madde bağladıkları uçurtmaları işgal altındaki topraklara göndererek işgalcilerin kontrolündeki tarlalarda yangın çıkardıkları belirtildi.

Filistinli gençlerin işgalcilerle mücadeleye yeni bir yol daha kazandırdıklarını, özel gazlarla doldurdukları yanıcı balonları Gazze Şeridi’ne yakın Yahudi yerleşkelerine doğru gönderdiklerini ifade edildi.

İşgal rejimi medyası, dün Gazze Şeridi sınırına yakın yerleşkelerde birçok yangın çıktığını ve yangınlardan bazılarının saatlerce sürdüğünü söyledi.