İŞGAL Donanması, Filistinli 4 BALIKÇIYI Gözaltına Aldı

İşgal güçleri Gazze Şeridi’nin kuzey sahilleri açıklarında Filistinli dört balıkçıyı gözaltına aldı ve teknelerine el koydu.

İşgal donanmasına ait hücumbotlar Gazze Şeridi’nin kuzey sahilleri açıklarında Filistinli balıkçı teknelerinin peşine düştü.

Balıkçı teknelerine ateş açan işgal güçlerinin teknelerden birini durdurduğu ve teknede bulunan dört balıkçıyı gözaltına aldığı kaydedildi.

Tarımsal Faaliyet Komiteleri Birliği Balıkçılar Komitesi sorumlusu Zekeriya Bekir, işgal güçlerinin Filistinli balıkçılara ait tekneyi kuşattığını ve tekneye ateş açtığını, balıkçılardan elbiselerini çıkararak suya girmelerini istediğini söyledi.

İşgal güçlerinin daha sonra balıkçıları gözaltına aldığını bildiren Bekir, balıkçı teknesinin de Aşdod Limanı’na çekildiğini açıkladı.

İşgal güçlerince bu sabah gözaltına alınan balıkçıların Yasir Selman Bekir, Tamir Selman Bekir, Velid Muhsin Bekir ve Yusri Zekeriya Bekir olduğu kaydedildi.

Gazze Şeridi açıklarında avlanmaya izin verilen mesafe dahilinde avlanmalarına rağmen Filistinli balıkçıların sık sık işgal güçlerince taciz edildiği belirtildi.