El-Hatib: İŞGAL Bakanlarının AKSA Girişimi TEHLİKELİ

Şeyh Kemal El-Hatib konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Filistinlileri işgal rejiminin yeni bir emrivakisine engel olmak için Mescid-i Aksa’da nöbet tutmaya davet etti.

Yahudi yerleşiminin önde gelen destekçilerinden İsrail Tarım Bakanı’nın Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesinin daha başka bakanların ve Knesset üyelerinin de Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesine yol açacağını söyleyen El-Hatib, fanatik Yahudi yerleşimci topluluklarının bugünkü baskını yeşil ışık olarak algılayacaklarını bildirdi.

Filistin halkının ahdine bağlı olduğunu ve hiçbir gün Mescid-i Aksa’ya ve Kudüs’e sırtını dönmediğini kaydeden El-Hatib, Filistin halkının teslim bayrağı çekmeyeceğini ifade etti.

Mescid-i Aksa kapılarına metal dedektörleri yerleştirilmesi girişimine karşı Kudüs halkının gerçekleştirdiği protesto gösterilerinin birinci yıldönümünün yaklaştığına dikkat çeken El-Hatib, işgal rejiminin ümmetin ve Filistin davasının içinde bulunduğu zor duruma bakarak teslim olacağını sanmaması gerektiğini dile getirdi.

İşgal rejimi Tarım Bakanı Uri Ariel ve onlarca Yahudi yerleşimci bu sabah işgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.