İşgal Askerleriyle Çatışmada 5 Filistinli Yaralandı

İşgal güçlerinin bu sabah Batı Yaka ve Kudüs’te birçok bölgede düzenlediği baskın ve aramalar sırasında çok sayıda kişiyi gözaltına aldığı bildirildi.

İşgal ordusu konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin Batı Yaka ve Kudüs’te direniş faaliyetlerine katıldıkları gerekçesiyle 23 Filistinliyi gözaltına aldığını söyledi.

GÖZAT  Siyonistler Yaralı Filistinli Çocuğu YATAĞA KELEPÇELEDİ

Beytlahim’in güneyindeki Ed-Dehişe Mülteci Kampı’nda bu sabah yaşanan çatışmalarda 5 Filistinlinin yaralandığı belirtildi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgal güçlerinin düzenlediği baskın nedeniyle patlak veren çatışmalarda dört kişi bacağından ve bir kişi de başından yaralandı.

GÖZAT  İsrail Askerleri Yaralı Kadına Tıbbi Müdaheleye Engel Oldu

Yaralılar arasında Cenin Valisi İbrahim Ramazan’ın iki oğlunun da bulunduğu ve araçlarında maddi hasar meydana geldiği ifade edildi.

Nablus, El-Halil ve Cenin’de birçok bölgeye baskın düzenleyen işgal güçlerinin Kudüs’te de ikisi El-İseviyye beldesinden ve biri Eski Belde semtinden üç genci gözaltına aldığı kaydedildi.

İşgal güçleri Ramallah’ta ise Uday Et-Temimi, Mahmud El-Aşve, Leys El-Bergusi ve Muhammed El-Aruri isimli Filistinlileri gözaltına aldı.