İŞGAL Askerleri EV ve ÇADIRLARA Saldırdı…

İşgal güçleri, akşam saatlerinde Batı Yaka’nın güneyindeki El-Halil kentinin güneyinde yer alan Yatta beldesinin güneydoğusunda Filistinlilerin evlerine saldırdı.

Kaynaklar, işgal güçlerinin Yatta beldesinin güneydoğusunda Avi Gal ve Maon Yahudi yerleşkeleri yakınlarında bulunan El-Masdara, Er-Rakiz ve Et-Tevani köylerine ve mezralarına baskın düzenlediğini belirtti.

Irkçı Ayrım Duvarıyla ve Yahudi Yerleşimiyle Mücadele Komiteleri Koordinatörü Ratib El-Cubur, işgal güçlerinin baskın düzenlediği köylerde ve mezralarda insanları silah zoruyla soğuk havada dışarıya çıkardığını bildirdi.

El-Cubur, Filistinlileri tehditle evlerinden ve çadırlarından çıkaran işgal güçlerinin daha sonra evlerde ve çadırlarda uzun süre arama yaptığını kaydetti.

Bu arada, işgal güçlerinin dün ayrıca Yatta beldesinin doğusunda Filistinlilere ait bir traktöre el koyduğu ve Filistinli çiftçilerin arazilerine ulaşmalarına engel olduğu belirtildi.

Ratib El-Cubur, işgal güçlerinin el koyduğu traktörün İsa Yunus Ebu Arram isimli Filistinli çiftçiye ait olduğunu bildirdi.