İRAN’dan Filistin ve Yemen ÇOCUKLARI İçin Çağrı

İran’ın BM’deki daimi temsilcisi Gulamali Hoşru, terör rejimi İsrail’in geçmişte olduğu gibi Filistinli çocukları öldürmeye devam ettiği ve maalesef BM Genel Sekreterinin çocuk haklarının çiğnenmesi listesinde terör rejimi İsrail’in yer almadığını söyledi.

Hoşru, Siyonist İsrail’in son aylarda Gazze’de gerçekleştirilen Büyük Geri Dönüş Hareketinde Filistinli çocuklara yönelik savaş suçlarına da işaretle; “Irkçı İsrail, dünyada çocuk katili sıralamasında birincidir ve genel sekreter bu rejimin adını raporunda yer vermelidir” dedi.

İran’ın BM daimi temsilcisi, Suudi rejimi ve BAE tarafından Yemenli çocukların öldürülmesine de temasla, “Yemenli çocukların vahim durumu ancak Filistinli çocuklarla mukayese edilebilir” dedi.

İranlı yetkili, BM Genel Sekreterinin silahlı düşmanlıklarda çocukların öldürülmesinin artığına dair rapora temasla, bu sürecin durması gerektiğini belirti ve BM’nin Filistin, Yemen ve dünyanın diğer yerlerinde çocukların öldürülmesinin durdurulması için üzerine düşen görevi yerine getirmelidir dedi.

Hoşru, eğer bu süreç durdurulmazsa, dünya gelecekte, silahlı çatışmalar ve çocukların öldürülmesinin daha da artacağına şahit olacaktır açıklamasında bulundu.