İran: Mahmud Abbas Yönetimi Gazze’ye VEKALET SAVAŞI AÇTI

İran Dışişleri Bakanı Yardımcısı Şeyhulislam, Hamas’a yakınlığıyla bilinen “Er-Risale Net” isimli internet sitesine verdiği demeçte, Filistin yönetimi ve Abbas’ın haksız bir şekilde Gazze’ye vekaleten savaş açtığını belirterek, bunun ABD ve İsrail tarafından teşvik edilen bir suç olduğunu söylemişti.

Şeyhulislam ayrıca İran’ın Gazze ve Filistin Direnişine geçmişte olduğu gibi bugün de destek verdiğini vurguladı.

GÖZAT  Hamas: Mahmud Abbas'ın Açıklamaları VATANA İHANET!

Filistin Devlet Başkanı Abbas yönetimi Filistin Uzlaşı çabalarını baltaladığı gibi son günlerde Gazzeli memurların maaşlarına yaptığı %30’luk kesinti ile İsrail’in Gazze ablukasını daha da güçlendirmişti.

Mahmud Abbas’ın Filistin Direnişine karşı duruşu sık sık Filistin Direniş Gruplarınca eleştirilirken, son maaş kesintisi de aynı şekilde bütün Direniş Gruplarınca sert bir dille eleştirildi.

GÖZAT  Hamas: Mahmud Abbas Yaptıklarıyla İSRAİL'E ÇALIŞIYOR

Siyonist İsrail Rejimi ile yürütülen ve aslında bir İsrail projesi olan Filistin-İsrail barış görüşmeleri ve Siyonist Rejim İsrail’i tanıması nedeniyle de Filistin Direniş Gruplarının eleştiri oklarına hedef olan Mahmud Abbas, yeni Amerika başkanı Trump’ın açık İsrail ve işgal desteğine rağmen bu liderle de hızlı bir diyaloga girerek tepkileri üzerine çekmişti.