İran: İsrail İki Subayımızı Öldürdü, Bedel Ödeyecek

Terör rejimi İsrail’in geçtiğimiz pazartesi sabahı Suriye’nin başkenti Şam yakınlarına düzenlediği hava saldırısında İran Devrim Muhafızlarından iki subayın hayatını kaybettiği bildirildi. 

İran Devrim Muhafızları Halkla İlişkiler Müdürlüğü, İsrail rejiminin Suriye’nin başkenti Şam yakınlarına düzenlediği hava saldırısında Devrim Muhafızlarından iki subayın hayatını kaybettiğini duyurdu.

İsrail işgal güçlerinin bu suçun bedelini ödeyeceğini vurgulayan Devrim Muhafızları, iki subayın rütbesinin albay olduğunu açıkladı.

Açıklamada, “Siyonist varlığın Pazartesi sabahı Suriye’nin başkenti Şam’ın banliyösüne düzenlediği füze saldırısının ardından, Ehli Beyt türbelerinin kahraman savunucuları olan Devrim Muhafızlarından İhsan Kerbelai Pur ve Murtaza Said Necadi adlı iki subay şehit oldu” dendi.

Devrim Muhafızları Halkla İlişkiler Ofisinin açıklamasında intikam sözü verilerek, “Şüphesiz Siyonist rejim bu vahşetin bedelini ödeyecek” ifadesi kullanıldı.

İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Said Hatipzade de, Siyonist rejimin suç teşkil eden saldırganlık, işgal ve suikast eylemini şiddetle kınadı.

Terör saldırısında hayatını kaybeden subayların aileleri için başsağlığı dileyen Hatipzade, Siyonist Rejim’in küstahlığı ve eylemlerinin cevapsız kalmayacağını vurgulayarak, “Bölgedeki direnişin ana hedeflerinden biri bu apartheid rejimini insanlığa karşı işlenen bu tür cinayetlerden sorumlu tutmaktır” dedi.

Öte yandan İsrail medyası ise, İsrail işgal ordusunun İran’ın tepkisinden korkarak kuzey sınırında alarm seviyesini yükselttiğini, İran’ın, subaylarının öldürülmesine mutlaka misilleme yapacağını aktardı.

İsrail medyası, işgal rejiminin İran’ın tehditlerini aldıktan sonra işgal altındaki kuzey Filistin’de alarm durumunu yükselttiğini bildirdi.

İbranice Walla web sitesinde, “İran’ın İsrail’e bir bedel ödeteceği” tehdidinin ardından alarm durumunun yükseltildiği ve kuzey bölgesinde Demir Kubbe sistemlerinin konuşlandırıldığı bildirildi.

Walla web sitesindeki askeri analist, İran’ın akşam saat sekizde Suriye’de İsrail saldırısında iki subayının öldürüldüğüne ilişkin açıklamasının, buna yanıt vereceğine dair bir mesaj olduğunu belirtti.