İran: Her Yeni Savaş, İsrail’in Sonunu Yaklaştırır!

İran Devrim Muhafızları Genel Komutanı General Hüseyin Selami, bölgede her yeni savaş korsan İsrail’in bekasını tehlikeye atacağını ve bu rejimi geri dönüşü olmayan çöküş sürecine iteceğini vurguladı.

Çıkan her yeni savaşın, Siyonist İsrail’in varlığını tehlikye attığını belirten General Selami, Siyonist Rejimin de bunu çok iyi bildiği için topyekün bir savaştan kaçındığını belirtti.

General Hüseyin Selami, düşmanlar İran ile savaşmaya ve çatışmaya girmeye istekli olmadıkları anlaşıldığını kaydeden General Selami, bölgede yeni bir savaş patlak verdiği takdirde siyonist rejim şiddetle tehdit altına gireceğini ve geri dönüşü olmayan çökme sürecini tecrübe edeceğini vurguladı.

General Selami, İran milletinin direnişi sonucunda düşmanda siyasi depresyon, çöküş ve zeval durumlarını düşmanın tüm erkanlarında görmenin mümkün olduğunu vurguladı.

General Selami, İran milletinin düşmanlara karşı zaferinin en önemli sebeplerinden biri İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei’nin tavsiyelerine uymak olduğunu ifade etti.

Şeytanlar Koalisyonu

General Selami, ABD ile Birleşik Krallık tarafından kurulmaya çalışılan deniz koalisyonuna ”Ortadoğu’daki şeytanlar koalisyonu” şeklinde atıfta bulundu.

Salı günü İsrail basınında yer alan haberlere göre Siyonist İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz, ABD öncülüğündeki koalisyonu istihbarat ve diğer konularda desteklediğini açıkladı.