İran: Filistin’in Nihai Zaferine Kadar Yanındayız!

İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri Ali Şemhani, İran İslam Cumhuriyeti’nin Filistin’e desteğinin direniş cephesinin çocuk katili İsrail rejimine karşı tam zafer kazanıncaya kadar süreceğini vurguladı.

İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi  Sekreteri Ali Şemhani bugün Tahran’da Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Salih Aruri ile görüştü.

Görüşmede Şemhani, İran’ın Filistin’e direnişinin çocuk katili işgalciler karşısında direnişin tam zafer elde edinceye kadar süreceğini belirterek, Filistin’e desteğin İslam İnkılabı’nın ülkülerinden olduğunu vurguladı.

İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri, Yüzyılın Anlaşması projesinin de yenilgiye mahkum ve uygulanamaz bir proje olarak niteledi, Filistin halkının iradesi ve isteğine aykırı tüm sahte projelerin asla sonuca ulaşmayacağını kaydetti.

Hamas üyesi Aruri de, İran İslam Cumhuriyeti’ne Filistin halkının direnişe aralıksız verdiği desteğinden dolayı teşekkür ederek, Filistin milletinin Siyonist rejimin tehditlerinden korkmadığını ve bazı bağımsız ve devrimci ülkelerin desteğiyle işgalcilerin saldırganlığı karşısında duracağını kaydetti.