İran: Filistin’e ve Direnişe Daima Destek Olacağız!

İran Dini Lideri Seyyid Ali Hamaney’in uluslararası ilişkiler danışmanı ve İran Dışişleri eski Bakanı Ali Ekber Velayeti, Filistin davasına ve direnişine desteklerinin değişmez olduğunu söyledi.

Velayeti, Tahran’da Salih El-Aruri başkanlığındaki İslami Direniş Hareketi Hamas heyetiyle bir araya geldi.

İran’ın Filistin davasına ve direnişine desteğini açıklamakta tereddüt etmediğini belirten Velayeti, bunun Filistin davasına yönelik stratejik ve ilkesel bir yükümlülük olduğunu dile getirdi.

Hamas Hareketi’nin konuyla ilgili yayınladığı bildiriye göre, görüşmede Yüzyılın Anlaşması planının Filistin davasına ve bölgeye yönelik tehditleri ayrıntılarıyla konuşuldu.

Hamas heyetinin görüşmede işgal rejiminin cinayetlerinin direnişi yolundan döndüremeyeceğini ve mücadele alanının Filistin halkının tamamını kapsayacak şekilde genişlediğini söylediği belirtildi.

Filistin halkına desteğin geliştirilmesi çağrısında bulunan Hamas heyeti, Filistin direnişinin ümmetin savunmasında ilk hattı oluşturduğunu bir kez daha vurguladı.

Tahran’daki temaslarını sürdüren Hamas heyetinin İran Milli Güvenlik Yüksek Konseyi Başkanı Amiral Ali Şemhani ile de görüştüğü bildirildi.