Abbas Zeki: İRAN, FİLİSTİN’e Yardımda ÖNCÜ!

Filistin Fetih Hareketi merkezi komite üyesi Abbas Zeki, İran’nın terör rejimine karşı Filistin halkına yönelik desteklerinden dolayı teşekkür etti ve bu desteklerin takdire şayan olduğunu bildirdi.

Lübnan merkezli Al-Mayadeen televizyonuna açıklamalarda bulunan Filistin Fetih Hareketi Merkez Komitesi üyesi Abbas Zeki, İran’ın emperyalizme karşı çıkma ve Filistinlilere yardım etme konusunda en dürüst ülke olduğunu belirterek, ‘Kahramanlık Fetih veya Hamas’a karşı zaferle değil, İsrail rejimini karşı zaferle elde edilir’ ifadesini kullandı.

Abbas Zeki verdiği röportajda, İran’ın, dünya emperyalizmi ve siyonizminin Filistinlilere karşı tutumunda mücadele veren en samimi ülke olduğunu söyledi.

Filistinlilerin İsrail rejimiyle mücadelede birlik ve beraberliğini sürdürme çağrısında bulunan Zeki, İsrail’in işlediği en son cinayetlere işaret ederek, gelecekte Batı Şeria’da yaşanabilecek katliam felaketine karşı uyarıda bulundu.

Filistin İslami Cihad Hareketi üts düzey bir yetkilisi Halit el-Bataş da Al-Mayadeen’e yaptığı açıklamada, ‘Filistin’i ve Direniş Cephesi’ni destekleyen her hangi bir Arap veya İslami ülke ile ilişkilerimizi geliştirmek istiyoruz’ değerlendirmesinde bulundu.

Şam, Beyrut, Tahran ve Kahire’ye yaptıkları ziyaretlerin doğal bir mesele olduğunu vurgulayan el-Bataş, bu ziyaretlerin Filistin davasına destek bulma bağlamında olduğunu söyledi.

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın, parlamentoyu kapatma kararını kınayan Filistin İslami Cihad Hareketi üts düzey yetkilisi el-Bataş, bu kararın Hamas ve Fetih arasındaki gerginliği artıracağı ve iki örgüt arasındaki anlaşmazlıkları uluslararasılaştırabileceği uyarısında bulundu.