İRANLI Alim: Dünyanın Tek Sorunu İSRAİL!

İran’ın Zahedan eyaleti Ehl-i Sünnet dar’ul ulum ilmiye merkezi müdürü Mevlevi Abdulhamid İsmailzehi, ‘Polonya’daki Varşova Konferansı’nın düzenlenmesine işaret ettiği açıklamasında, Filistin topraklarının siyonist İsrail tarafından işgal edilmesinin dünyada ve bölgede güvensizliğin ana sebebi olduğunu söyledi.

Abdulhamid İsmailzehi , dün Zahedan kentinde cuma namazında okuduğu hutbede, “Keşke batılı güçler bölge ve dünyadaki bütün istikrarsızlık, güvensizlik ve radikalizmin ana sebebi ve kaynağının Filistin topraklarının siyonist rejim tarafından işgal edilmesi gerçeğini görebilselerdi. Zira, binlerce müslüman bunlar tarafından can vermişlerdir ve toprakları işgal edilmiştir” dedi.

İsmailzehi, bugün radikalizm ve terörizmin çok tehlikeli bir sürece dönüştüğünü  zira dünya güvenliğini tehdit ettiğini belirterek, ‘“Dünya güçleri eğer  barışın sağlanması ve terörizmle mücadelede kararlıysalar, siyonist İsrail’in işgalci ve radikalizmin,  kara ve hava bombardımanları ve savaş uçaklarından daha tehlikeli olduğunu görmeliler ve mazlum Filistin halkının haklarının yokedilmesine izin vermeliler” dedi.

Mevlevi Abdulhamid, açıklamasının devamında şöyle dedi: “Keşke Amerikalı yöneticiler, Ortadoğu’da barışın  tek yolunun Filistin’in özgürlüğüne kavuşması ve onların haklarına riayet edilmesi gerçeğini görselerdi.”