IRAK’ta İSRAİL’E NEFRET Belgesi İmzalandı

Irak’ta İslami direniş grupları, bazı Arap ülkeleri ve Siyonist rejim arasındaki ilişkilerin normalleşmesine karşı “İsrail Nefreti” belgesini imzaladılar.

Bazı Arap devletlerinin Siyonist rejimle ilişkilerin normalleşmesi ve de ilişkilerinin açıklanmasının ardından, Irak İslami Direniş Ordusu’nun  komutanları “Aşağılama Belgesi” başlıklı ortak bir açıklamada, “Irak anayasasına göre Siyonist rejimle herhangi bir ilişki suçtur.” denildi.

İslam Direnişinin Iraklı komutanları, bu belgede yer alan Iraklı grupların ABD’nin, Siyonist rejimle ilişkilerin normalleştirilmesi bahanesiyle Irak’ta casusluk yapmakta bulunduğunu belirterek, “Siyonist elçilik rejimi ile herhangi bir işbirliği ve etkileşimin Irak’a ihanet ettiğini” vurguladı.

Irak halkının, hükümetin ve siyasi fraksiyonların, Siyonist rejimle ilişkilerin normalleşmesine karşı olduklarını vurgulayan Irak’ın İslami direniş grupları, “Siyonist rejimle ilişkileri normalleştirmek isteyenlerin de yasal, dini ve popüler olanlarını kabul etmesi gerekir.” dedi.