İntifada BALONLARI 28 Noktada YANGIN Çıkardı

İşgal rejimi medyası bugün Gazze Şeridi sınırına yakın bölgelerde yangın çıkarıcı balonlar sebebiyle 28 yerde yangın çıktığını ifade etti.

“Dönüş balonları” adı verilen balonların sınıra yakın bölgelerde yangınlara yol açmaya devam etmesinin Gazze Şeridi’ne daha fazla baskı yapma kararı alan işgal rejimi başbakanı Binyamin Netanyahu ve savaş bakanı Avigdor Lieberman’a meydan okuma anlamına geliyor.

İşgal ordusu sözcüsü konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Hamas’ın öncülük ettiği kasıtlı yangın çıkarma ve diğer terör eylemleri nedeniyle Netanyahu ve Lieberman’ın işgal rejimi Genelkurmay Başkanı’nın Gazze Şeridi’ne daha fazla baskı uygulanması önerisini kabul ettiğini söyledi.

Sözcü, Gazze Şeridi’ne yapılacak baskı kapsamında Kerem Ebu Salim Kapısı’nın gıda maddeleri ve ilaç dışında her türlü ürünün geçişine kapatılması için talimat verildiğini bildirdi.

İşgal ordusu sözcüsü, aynı çerçevede Gazze Şeridi’nden ithalat ve ihracata izin verilmeyeceğini, ayrıca Gazzeli balıkçıların avlanma mesafelerinin 9 milden 6 mile düşürüleceğini açıkladı.